آرامش درونی

آرامش درونی کی آغاز می شود؟

آرامش درونی از لحظه ای شروع می شود که شما تصمیم می گیرید به شخص یا رویداد دیگری اجازه ندهید احساسات شما را کنترل کند” بودا

آرامش، فقدان هرج و مرج یا سر و صدا یا مشکلات یا استرس در زندگی ما نیست، بلکه انرژی تثبیت کننده ای است که می توانیم زمانی که احساس بی ثباتی یا آشفتگی در درون خودمان می کنیم، در درون خود به وجود بیاوریم. بنابراین می‌توانیم آرامش درونی را حالت آرامش_روانی و روحی علیرغم وجود عوامل استرس‌زا تعریف کنیم. این حالتی است که بتوانیم عملکرد مطلوبی داشته باشیم، جایی که با وجود هرج و مرج و سروصدا، آدم در دل آرام است.

 

ما بدون مشکل زندگی نمی کنیم، اما توانایی یافتن آرامش ذهنی به معنای یافتن شادی، رضایت و سعادت است، مهم نیست زندگی چقدر سخت باشد. همه ما باید یاد بگیریم که ذهن خود را از تفکرمنفی یا افکار بی معنی خالی کنیم تا بتوانیم چیزها را واضح تر ببینیم.

“آرامش ذهن به وضوح یک موضوع داخلی است. باید از افکار خودتان شروع شود و سپس به بیرون گسترش یابد. از آرامش خاطر شماست که درک مسالمت آمیز از جهان به وجود می آید.» که می تواند به این معنی باشد:

  • رها کردن روابطی که از آنها پیشی گرفته اید.
  • رفتن به دنبال رویاهایت.
  • کودک درون خود را با سرگرمی و بازی پرورش دهید.
  • یادگیری از باورهای محدودکننده و شرطی سازی.
  • مسئولیت پذیری در مورد انرژی که روزانه ساطع می کنید.
  • روبه‌رو شدن با ترس‌هایتان و اجازه ندادن به آن‌ها در زندگی.
  • «نه» گفتن به چیزی که تحمل نمی کنید.

هیچ چیز برای همه  یکسان نیست. انرژی صلح احساس متفاوتی دارد و برای مردم معنای متفاوتی دارد. این جستجوی مادام العمر برای آرامش درونی ما را به چالش می کشد تا درباره خودمان بیشتر بدانیم و به تکامل خود ادامه دهیم.

صلح یک فرآیند روزانه، هفتگی و ماهانه است که به تدریج نظرات را تغییر می‌دهد، به آرامی موانع قدیمی را از بین می‌برد، بی‌سر و صدا ساختارهای جدید می‌سازد. – جان اف کندی

ما باید با تکنیک‌ها و استراتژی‌های مراقبت از خود – مراقبه، خاطره‌نویسی، حضور در طبیعت، قدردانی، عشق به خود، با نظم بودن، تمرین پذیرش و رضایت و غیره، لحظات آرامش را پیدا کنیم.

به یاد داشته باشید که “پیگیری آرامش درونی مهمتر از جستجوی #شادی یا موفقیت است.”   کریس شی

به دنبال آرامش درونی باشید آنوقت همه چیز در زندگی خواهد درخشید.

 

اشتراک گذاری با دوستان

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.