5 راه برای پرورش فرهنگ رهبری پاسخگو

5 راه برای پرورش فرهنگ رهبری پاسخگو

برای پرورش فرهنگ رهبری پاسخگو، سازمان ها باید 5 کار را انجام دهند:

حمایت کنید.

کارمندان به حمایت رهبری ارشد، سرپرستان مستقیم و تیم های کاری آنها نیاز دارند. یاد بگیرید که اشتباهات و تفاوت های فردی را تحمل کنید.

آزادی را فراهم کند.

به تیم خود این آزادی را بدهید که جنبه های مهم کار را هدایت کند یا به هدفی دست یابد.

اطلاعات را به اشتراک بگذارید

کارکنان نیاز به دسترسی به تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری دارند.

منابع را فراهم کند.

تشریفات اداری، کنترل شدید و منابع بسیار کم احساس مالکیت و رهبری پاسخگو را تضعیف می کند.

واضح باش

چشم انداز و اهداف، مسئولیت ها و پیامدهای عمل یا عدم اقدام را به وضوح بیان کنید. چه کسی درگیر است و چه نتایجی انتظار می رود؟

فرهنگ مسئولیت پذیری را با مقابله با ترس و اعتماد ایجاد کنید

برای ایجاد رهبری پاسخگو در کل سازمان خود، می خواهید یک ذهنیت و فرهنگ مالکیت ایجاد کنید، و برای انجام این کار، رهبران باید ترس غیرضروری را از بین ببرند.

وقتی ترس وجود دارد، مردم تمایل دارند پنهان شوند، خودداری کنند و فقط حداقل ها را انجام دهند. این می تواند بسیاری از احساسات ثانویه دیگر را نیز ایجاد کند، مانند پرخاشگری، عصبانیت، مدیریت خرد، حالت تدافعی، عدم مشارکت و رفتار قربانی. وقتی اعضای تیم می ترسند و صحبت نمی کنند، رزروهای متفکرانه به اشتراک گذاشته نمی شود و ایده ها نیز تحت آزمایش استرس قرار نمی گیرند. برای مقابله با این ترس، برای ایجاد یک فرهنگ کاری ایمن از نظر روانی تلاش کنید.

اولین قدم برای کاهش ترس حفظ اعتماد است که برای موفقیت تیم بسیار مهم است. وقتی اعتماد از بین می رود، بازسازی مجدد اعتماد به زمان زیادی نیاز دارد، بنابراین بهترین توصیه این است که با نشان دادن اعتماد به تیم خود از طریق تفویض اختیار موثر، شایستگی در کار، دانستن اینکه چه زمانی باید آشکارا ارتباط برقرار کنید و چه زمانی چیزها را حفظ کنید، آن را به طور مداوم در طول زمان ایجاد کنید. اعتماد به نفس، و دنبال کردن آنچه که می گویید انجام خواهید داد.

علاوه بر این، هر مدیری می تواند به مقابله با فرهنگ ترس کمک کند اگر:

گوش دادن و مشاهده رفتار در جلسات.

آیا توازنی بین تحقیق (پرسیدن سوال) و حمایت (گزارش بیانیه) وجود دارد؟ افراد شما ممکن است به آموزش نیاز داشته باشند تا مطمئن شوند که چگونه فعالانه گوش دهند تا یکدیگر را درک کنند.

کارمندان را در حال انجام یک کار درست دستگیر کنید.

وقتی کاری اشتباه انجام می دهند، فقط به دنبال اصلاح آنها نباشید. ارائه بازخورد رشدی موثر برای تقویت یادگیری و ریسک پذیری مناسب و رهبری پاسخگو. اما در دام تصحیح بیش از حد و ناتوانی در پاسخگویی دیگران نیز نیفتید. حتی رها کردن فقط یک نفر از قلاب می تواند صدمات زیادی وارد کند. شما پیغام را به بقیه میفرستید، چرا زحمت بکشید؟

در مورد ترس بازخورد دریافت کنید.

با کارمندان و مدیرانی صحبت کنید که می توانید روی مشاهدات آنها در مورد ترس و اعتماد با شما صادق باشند. سوالاتی از این قبیل بپرسید: «آیا افراد به جای سازگاری، به نوآوری تشویق می‌شوند؟» “آیا مخالفت قابل تحمل است؟” و “وقتی اشتباهات اتفاق می افتد چه اتفاقی می افتد؟ رهبری چگونه پاسخ می دهد؟» برای مثال، شما یا سایر رهبران ممکن است ناخواسته به جای تشویق، نوآوری را با پاسخ دادن به روش هایی که ترس را تداوم می بخشد، تضعیف کنید.

فضایی برای آزمایش ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید نوآوری بیشتری داشته باشید، روی رشد ذهنیت‌های نوآورانه در بخش خود کار کنید تا فضای بیشتری برای آزمون و خطا ایجاد کنید و به افراد کمک کنید تا یاد بگیرند که به ایده‌های جدید به روش‌های سازنده‌تری پاسخ دهند.

در نهایت اشتباهات را بپذیرید و به اشتراک بگذارید.

در مورد گام های اشتباه، قضاوت ضعیف و اشتباهات خود – و همچنین درس هایی که آموخته اید، پیشاپیش باشید. رهبری واقعاً پاسخگو زمانی نشان داده می‌شود که بخواهید اشتباهات خود و همچنین موفقیت‌های خود را تصاحب کنید.

رفتاری را که می خواهید ببینید مدل کنید و مطمئن شوید که پیامی ثابت از رهبری پاسخگو ارسال می کنید. سعی کنید خودتان یک الگو باشید و از دیگران در تیم یا بخش خود نیز انتظار داشته باشید که رهبرانی پاسخگو باشند.

برای برداشتن گام بعدی آماده اید؟

سازمان شما می تواند فرهنگ رهبری پاسخگو را با یک سفر یادگیری سفارشی برای رهبران خود با استفاده از ماژول های تحقیقاتی ما پرورش دهد. موضوعات رهبری موجود عبارتند از: رهبری پاسخگو، ارتباطات، مدیریت تعارض، واگذاری موثر، بازخوردی که کار می کند، رهبری نوآوری، گوش دادن به درک، ایمنی روانی و اعتماد، و موارد دیگر.

بعد چه چیزی را کاوش کنیم

  • چگونه رهبران می توانند ایمنی روانی در کار را افزایش دهند
  • چگونه رهبران و گروه های رهبری می توانند ایمنی روانی در محل کار را افزایش دهند
  • چگونه یک ذهنیت مالکیت از تحول فرهنگی حمایت می کند؟
  • ایمنی و اعتماد روانی
  • آموزش مسئولیت پذیری رهبری با مرکز رهبری خلاق
  • مسئولیت پذیری و رهبری

امیدوارم این مقاله در مورد 5 راه برای پرورش فرهنگ رهبری پاسخگو بتواند پاسخگوی نیاز های شما در بحث مدیرت و فرهنگ رهبری سازمان باشد.

لطفا جهت بهبودکمی و کیفی هر چه بیشتر مطالب درج شده در سایت ما را بانظرات خود بیشتر به طرف یادگیری بهتر و عمیقتر راهنمایی کنید .

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.