7 گام برای گفتن اینکه مردم چه چیزی را باید تغییر دهند.

7 گام برای گفتن اینکه مردم چه چیزی را باید تغییر دهند.

 

وقتی که احساس می کنید نادیده گرفته شده یا تحقیر شده اید، یا به رسمیت شناخته نمی شوید، یا که احساس می کنید شایسته آن هستید. باید چیزی بگیویید چه آن شخص شریک تجاری، شریک زندگی، دوست یا رئیس شما باشد، ضروری می دانید که هر چه زودتر به او بگویید چه اشتباهی انجام داده است، شما با یک سخن طعنه آمیز به طرف مقابلتان نیش می زنید،

این توصیه همیشه جواب نمی دهد.

شیلا هین و داگلاس استون، استادان هاروارد دریافتند که تقریباً همه با دریافت و پذیرش بازخورد مشکل دارند. حتی انتقادات با نیت خوب “یک واکنش عاطفی ایجاد می کند، تنش را به رابطه تزریق می کند و ارتباط را متوقف می کند.”

اکثر مردم بازخورد را به عنوان یک تهدید تجربه می کنند. آنها ممکن است از شما تشکر کنند، اما سپس به دنبال راه هایی برای کاهش دیدگاه شما می روند. یا در پاسخ به شما می گویند اینقدر حساس نباشید.

به طور معمول، بازخورد شامل این است که به مردم بگویید چه اشتباهی انجام داده‌اند و از آنها انتظار داشته باشید که آن را متوقف کنند. در عوض، بدون توجه به اینکه آنها چه قصدی داشتند، آنچه را که تجربه کرده‌اید به اشتراک بگذارید و اینکه چه رفتاری باعث می‌شود در موقعیت‌های آینده احساس متفاوتی داشته باشید. روی اشتباهی که پیش آمده تمرکز نکنید؛ تاکید کنید که چه چیزی در آینده برای شما بهتر کار می کند.

 

این 7 مرحله را برای کمک، دنبال کنید:

تقویت بیان و لحن - بهبود زندگی | موفقیت در تمام جنبه ها

 1. لحن احساسی خودتان را تنظیم کنید.

احساسات خود را بررسی کنید. اگر عصبانی، ناامید یا ترسیده باشید، آن شخص یا احساسات شما را منعکس می کند یا خاموش می شود. به خاطر داشته باشید که چرا این رابطه برای شما مهم است و احساس کنجکاوی، شفقت، مراقبت، احترام و/یا امیدواری را انتخاب کنید.

 

 1. تعیین تمایل گفتگو

 از شخص بپرسید که آیا حاضر است در مورد چیزی که باعث ناراحتی شما شده است با شما صحبت کند. اگر آن شخص مردد است، صمیمانه به اشتراک بگذارید که چرا داشتن رابطه ای باز و آسان برای شما مهم است و سپس بپرسید آیا زمان بهتری برای صحبت وجود دارد یا خیر. تمایل باب گفتگو را باز می کند. بدون تمایل به گفتگوهای مستقیم و صادقانه، رابطه احتمالاً دچار رکود یا بدتر خواهد شد.

هشت روش برای بهبود قدرت مشاهده

 1. با توصیف آنچه مشاهده کردید شروع کنید.

هنگامی که فرد به درخواست شما بله گفت، هنگام توصیف رفتاری که شاهد آن خواهید بود و اینکه فکر می‌کردید آن شخص چه کلماتی را بیان کرد، دقیق باشید. مالک مشاهدات خود باشید. فقط آنچه را که باور دارید دیده یا شنیده اید به اشتراک بگذارید. تجزیه و تحلیل نکنید که چرا شخص به روش خاصی عمل کرده است. شما نمی دانید آن شخص چه خواسته ای داشته است، فقط می دانید که او چه گفته یا انجام داده است.

 1. تأثیر آن را بر خود شرح دهید.

آیا صدمه دیده، خجالت زده، شگفت زده شده اید یا ناامید شده اید؟ با جملات «من» صحبت کنید. شما 100% واجد شرایط هستید که در مورد خودتان صحبت کنید. بگذارید دیگران خودشان صحبت کنند. توضیح دهید که چرا این احساس را داشتید. باز هم، شخص را سرزنش نکنید یا حدس نزنید که چرا او چنین رفتاری داشته است. همچنین، وارد داستان گویی نشوید. آنچه را که تجربه کرده اید به طور واضح و مختصر شرح دهید. به عنوان مثال، ممکن است بگویید: “وقتی حرفم را قطع کردی، احساس کردم که کارم بسته شده است، و ایده من را بی ارزش تلقی کردی.”

مهارت گوش دادن همدلانه را کسب کنید - فکر بنیان

 1. هنگامی که فرد پاسخ می دهد، گوش دهید.

اجازه دهید فرد برداشت و دلایل خود را به شما ارائه دهد. شما همچنان می‌توانید هر دلیلی که ارائه می‌شود مالک واکنش خود باشید.، 100% با توجه محترمانه، به شخص نزدیک شوید.

 

 • “دانستن” آنچه را که شخص قرار است به اشتراک بگذارد، قضاوت نکنید. کنجکاو باشید و بپذیرید. پس از اینکه فرد فرصتی برای صحبت پیدا کرد، همچنان می توانید ادعا کنید که این رفتار بر شما تأثیر گذاشته است.

 

 • در حالی که شخص در حال صحبت است، از فرمول بندی آنچه می خواهید در آینده بگویید خودداری کنید. از طریق قلبت گوش کن

 

 • هنگامی که می خواهید مانند یک والدین توصیه، انتقاد، اطلاع رسانی یا مانند یک بزرگتر نصیحت کنید، توجه کنید. این اصرارها را بدون به اشتراک گذاشتن آنها رها کنید.

 

 • وقتی صحبت فرد تمام شد، قبل از اینکه راهکاری به جلو ارائه دهید، آنچه را که گفته است، تصدیق کنید.

6 مانع فروش | روزنوشته های یک فروشنده

 1. راه رو به جلو پیشنهاد کنید.

این فرصتی است که دفعه بعد چیزی را که نیاز دارید بخواهید. در آینده، دوست دارید آن شخص به شما چگونه پاسخ دهد یا در اطراف شما متفاوت عمل کند؟ آن شخص چه کاری می تواند انجام دهد که باعث شود شما احساس احترام، تایید یا توجه به او کنید؟ باز هم مختصر و مشخص باشید. قبل از اینکه مکالمه را ببندید، یک توافق یا مصالحه معقول دریافت کنید.

نکاتی ارزشمند برای داشتن دید مثبت به زندگی

 1. با یک نکته مثبت پایان دهید.

از شخص برای بهبود روابط خود با شما تشکر کنید. بدانید که تغییر زمان می برد. قدردانی خود را به خاطر فرصت رشد با هم ابراز کنید.

 

برای پیشنهادات بیشتر در مورد چگونگی به دست آوردن نتیجه مثبت در یک مکالمه دشوار، نکاتی را که در The Discomfort Zone: چگونه رهبران مکالمات دشوار را به پیشرفت تبدیل می کنند، بخوانید.

اشتراک گذاری با دوستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.